
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Reference Type | Shunt Adjustable Precision References |
| Output Voltage | 2.495 V to 36 V |
| RoHS | Compliant |
| Shunt Current | 100 mA |
| Packaging | Ammo Pack |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Cathode Current | 100 µA |
| Output Type | Adjustable |
Stock: 986
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.27529 | $2.75290 |
| 50 | $0.22018 | $11.00900 |
| 100 | $0.17611 | $17.61100 |
| 500 | $0.10810 | $54.05000 |
| 1000 | $0.06635 | $66.35000 |
